Zhineng Qi Gong (čineng čchi gung) 

Zhineng Qi Gong - meditace v pohybu - Čínské léčebné cvičení

                       NÁVRAT K VLASTNÍMU ZDROJI

Zhi - naše vnitřní síla a moudrost

Neng - jsou naše psychické a fyzické schopnosti

Qi -  životní energie všude kolem nás i v nás samotných

Gong - vlastní vytrvalost a vůle

 

Zhineng Qi Gong - je pomalé, jednoduché, plynulé cvičení, při němž pozorujeme své tělo uvnitř a vědomě ho uvolňujeme od napětí, stresu a všech emočních bloků, které jsme si za svůj život vytvořili. Pravidelné cvičení se mění v hlubokou meditaci.

Cvičení je vhodné pro každého, nezávisle na věku, kondici, zdravotním stavu či vzdělání. Cvičení je možné provádět ve stoje, sedě, v leže a nebo jenom mentálně v mysli.

Všichni máme schopnost se naučit žít v přítomnosti s klidnou myslí. Je k tomu potřeba 30minut denního času.  Čas který teď, denně sobě věnujeme se nám mnohonásobně vrátí. Nejenom ve zdraví, ale kvalitou vnímání sebe, a všeho kolem sebe. Po pravidelném cvičení začnete vnímat radost uvnitř sebe, kterou šíříte i kolem sebe. A nepotřebujete k tomu nic a nikoho jiného, jenom sebe. Má zkušenost. Našimi učiteli se stávají všichni kolem nás, rodina, děti, přátelé, příroda.

Zhineng Qi Gong se liší od jiných stylů Qi Gong tím, že je založen na teorii Jednoty, stejně jako Jóga. Proto mě oba směry učarovaly a praktikuji je. Při cvičení Zhineng Qi Gong pracujeme na výměně vnitřního a vesmírného Qi. Zhineng Qi Gong klade důraz na cviky, kde je pohyb kombinován s meditativním, ale bdělým stavem mysli. Klade důraz na soustředěnou mysl, ne prázdnou.

Během cvičení Zhineng Qi Gong protahujeme měkkými a harmonickými pohyby svalstvo a zvyšujeme pohyblivost kloubů. Vnitřní orgány a lymfatický systém je aktivován a imunitní systém posilněn. Tělo se během cvičení detoxikuje. Energetické blokády se uvolňují a my začínáme cítit vitalitu a zdraví. Cvičením trénujeme představivost, pravidelné dýchání, citlivost smyslů, zároveň koncentraci jak na vnitřní tak i na vnější pohyb. To vše dohromady nás učí žít v přítomnosti, čímž se nám zlepší kvalita života.

 

Více o cvičení na stránkách: www.zhineng-academy.cz

"Jedna věc v jednom čase. Nejplnější pozornost této jedné věci v tento okamžik. Tento okamžik se stává jiným, mění svou kvalitu. Mění se z nízké kvality na vysokou kvalitu. Dělání se mění, vztah se mění k vysoké kvalitě. To čemu se říká vysoká kvalita, znamená, že je v tom bdělost. Vnášíte do ní novou dimenzi."