Reflexní masáže nohou

Reflexní masáže doma již nedělám, učíme se nohy masírovat sami a pomáhat sami sobě.

Každý máme v sobě schopnost sami sebe uzdravit. Jak? Tím že se napojíme na Lásku Boží.

Odevzdáme to, co už nepotřebujeme a přeneseme pozornost na sebe a najdeme uvnitř klid a harmonii.

Na všechny se těším na víkendových kurzech, nebo na některé hodině jógy.

Všem děkuji, kteří mi s důvěrou odevzdali své nohy a  mohla jsem jim skrze masáže udělat dobře!

 

NOHY- celý život nás nosí a tak málo péče jim věnujeme. Nohy jsou po Józe a Zhineng Qi Gongu další mou láskou.

Už ve starém Egyptě používali určitou formu reflexologie, jak je vidět na malbách v hrobkách.

Před 5000 lety reflexní terapie vznikla v Číně, má hlubokou tradici léčby. Teoretickým základem je nauka o tělesných meridiánech neboli energetických drahách, které propojují chodidla se všemi tělesnými orgány.  K napravování energetických polí se používalo tlaku.

Na každém chodidle máme asi sedmdesát tisíc nervových zakončení a při tlaku na ně, ovlivňujeme celé tělo. Je to jemný způsob léčby celé řady potíží. Působením na reflexní plošky na chodidle lze cíleně ovlivnit činnost jednotlivých orgánů v těle. Bolest jednotlivých plošek upozorní na skutečnost, že s orgánem odpovídající reflexní plošce není vše zcela vpořádku. Míra postižení odpovídá míře citlivosti jednotlivých plošek. Čím citlivější je dané místo na noze, zrcadlí určitý orgán v těle, tím více je tento orgán energeticky oslaben a terapeut masáží k němu vysílá impuls, který má harmonizační efekt. Dokáže navodit hluboké uvolnění a v tomto stavu má tělo příležitost léčit samo sebe a účiněji fungovat.

Účinky:

  •  zmírnění stresu a bolestí
  •  zlepšení krevního oběhu
  • očištění těla od toxinů a nečistot
  • posílení nervové soustavy
  • probuzení pocitů radosti
  • uvolňuje unavená a opotřebovaná chodidla
  •  urychluje rekonvalescenci.

V České republice byl prúkopníkem reflexní terapie ing. Jiří Janča CSc - Evropsky proslulý terapeut alternativní medicíny. Patří mezi přední odborníky a nejpopulárnější přírodní léčitele u nás. Mezi jeho nejznámější knihy patří "Tajemná řeč lidského těla".

Jeho žáky a pokračovatelé v reflexní terapii jsou manželé Patakyovi, kteří jsou zase mými rádci a učiteli. Podívejte se na jejich stránky a pokud Vás reflexní terapie zajímá a chcete se naučit a dozvědět více, doporučuji jejich kurzy!  www.patakyovi.cz

Pět let jsem pracovala jako pedikérka, manikérka a masérka nohou, děkuji všem, kteří mi vložili důvěru a využívali mých služeb.Moc si toho vážím a ráda na všechny vzpomínám.  V roce 2012 jsem se rozhodla salón prodat a více se věnovat už jenom masážím, cvičení jógy a qi gongu a dále se v těchto oborech vzdělávat. 

Masáže nohou učím na víkendových kurzech spojených s jógou, u moře v Chorvatsku.

Díky pravidelným masážím nohou, nepotřebuji nosit celoročně ponožky. Cítím teplo v nohách a jsem dostatečně propojena s Matkou Zemí.

Děkuji Bohu za dary vědomého propojení.

 

To co nás spojuje s Matkou Zemí, jsou naše nohy,

celý život nás přibližují k našim cílům,

dlužíme jim mnoho ze své péče.