ÓM Chanting

 
Vždy při úplňku nebo novolunní se scházíme na společné zpívání ÓM.
 

Zvuk OM

"Květy budoucnosti, jako věčná růže, rozkvetou v souladu s celosvětovou harmonií. Stejně rozkvete člověk, jako růže v jeho srdeční oblasti, kde rezonuje zvuk OM, tvořivá síla. Ať kruhy OM Svámího Vishwanandy vyzařují zvuk OM do energetické sítě Země a pomáhají tak vytvořit harmonii v současné době"

Babaji

ÓM

Hledání zvuku ticha. ÓM je zvuk stavu, kdy z vašeho bytí zmizí úplně všechno - nejsou v něm myšlenky, sny, projekce, očekávání, není tam jediná vlnka. Celé jezero vědomí je klidné, je jako zrcadlo. V těchto vzácných okamžicích zaslechnete zvuk ticha. Je to zvuk nebe, je to zvuk volného prostoru. Je to zvuk vesmíru, je to znamení jeho živosti. Vibruje tancem a hudbou. ÓM je ten nejúžasnější symbol na celém světě. Je to ten nejcennější prožitek, protože vám ukazuje nejen kvalitu vnitřní hudby, ale i to, že vnitřní svět je plný harmonie, radosti a blaženosti. Tohle vše obsahuje hudba zvuku ÓM.        

 (napsal mystik Osho)

 
 
Co je OM Chanting?
Léčení zvukem je jedna z nejsilnějších a nejjednodušších metod léčby. ÓM Chanting je původní léčebná technika užívaná starověkými mudrci, kterým byly zjeveny Védy. Používali tuto prapůvodní mocnou vibraci OM k léčení svých bližních a jakékoli nerovnováhy v přírodě.
Mahavatar Babaji, nadčasový jogín, známý na západě především díky mezinárodně známé knize "Životopis jogína" od Paramahansy Yoganandy, přináší OM Chanting světu znovu, prostřednictvím svého žáka Šrí Svámího Vishwanandy.
 
Jaký je prospěch OM Chantingu?
podporuje naše zdraví a naši meditační praxi.
- harmonizuje fyzické, mentální, emocionální a duševní tělo.
- uvolňuje emoce, tím vyvstane mír, štěstí a láska.
- zlepšuje životní prostředí, tvoří harmonii a jednotu mezi člověkem a přírodou.
 
Proč je OM Chanting tak silný a má tak daleký dosah?
Zvuk a vibrace jsou esencí stvoření. OM je prvotní zvuk tvořící a prostupující celé Universum. Zvuk OM patří celému lidstvu, všem národům a náboženstvím.
 
Jak OM Chanting funguje?
Při rezonování zvuku OM u specifické formace lidí mohou být léčebné procesy zesíleny skrze vyrovnání vibrací. Jako vlnky stvořené vhozením kamene do vody i vibrace zvuku OM přenáší své vlnění do okolí. Tato vibrace může být blahodárná nejen pro účastníky kruhu, ale má také širší rozsah na ostatní lidi, místa a životní situace.
Proč dělat OM Chanting?
Svět potřebuje lidi, kteří chtějí přispět ke změně. Je čas realizovat vnitřní potenciál a sdílet ho s celým Světem.
 
 
 
 
zdroj: www.novoucestou.cz