Dikša

Co je Dikša? Probuzení - požehnání Jednoty.

Dikša je přenos Božské inteligentní energie. Proces Dikši vytváří neurobiologické změny v mozku a probouzí v těle energetická centra (čakry). Tato změna ve vědomí osvobozuje od utrpení, které vytváří mysl, uvádí do rovnováhy přirozené zdraví těla, a jeho léčivé energie. Uvádí do souladu mozek s polem Jednoty a tím ukončí iluzi " zdánlivého oddělení". Dikša je cestou trvalého osvobození od vnitřního utrpení, k přirozenému životu v radosti a lásce.

Dikša je nezávislá na náboženství nebo systému víry, pomáhá nám prohloubit náš vnitřní vztah k Bohu. Slučuje se se všemi filozofiemi a duchovními cestami.


Přenos energie může proběhnout několika způsoby. Nejčastější je přikládání rukou na vrchol hlavy. Vyšší forma je předávání dikši skrze oči. Předávání dikši skrze přítomnost.

Po dikše je vhodné si lehnout na 15-20 minut, zavřít oči a být v tichosti. Lépe to napomáhá vstřebat energii.

Kdo může dávat Dikšu?

Dikšu je schopen předávat člověk, který prošel příslušným  procesem. Jedná se o transformační, silně očistný a zasvěcovací proces, při kterém je energetický proces člověka přizpůsoben pro průchod vysokých vibrací této léčivé energie. Já jsem prošla tímto procesem u certifikované trenérky v Karlových Varech Dagmar Macháčkové, která absolvovala zasvěcení v ašrámu Jednoty v Indii.

Stránky Oneness Univerzity www.deeksha.cz/


Hezky udělané stránky o učení Šrí Ammy Bhagavana  ucenisriammybhagavana.webnode.cz/